Blogpost featured image
13.05.2024

Tähetorni Tehnopargis sai sarikate alla viies Favorte Stock ärihoone

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus pidasid eelmisel nädalal sarikapidu, et tähistada Tähetorni Tehnopargi viienda stock-office ärihoone täiskõrguse saavutamist. Juba selle aasta lõpus lisandub Tallinna kõige suuremasse kaasaegsesse äriparki 5000 m2 energiatõhusat äripinda. 

„Oleme tänaseks Tähetorni Tehnopargi rajamisega poole peale jõudnud – kavandatud 60 000 m2 ehitusmahust valmib aasta lõpuks ca 50%. Jõudsalt kasvanud ettevõtete ja töötajate hulk, hoonete katusel töötava päikesepargi laienemine ning iga hoonega täpsemaks lihvitud töövõtted on panustanud igati funktsionaalse ja aktiivse ärikeskkonna välja kujunemisesse,“ ütles Favorte juhatuse liige Rainer Hinno. 

Favorte juhi sõnul võib täheldada üürituru hüppelist aktiveerumist. „Pikalt pausile pandud laienemisplaanid on tolmust puhtaks pühitud ja tagasi laual. Viimase kahe nädala jooksul oleme üle kogu linna paiknevates arendustes sõlminud üürilepinguid 3800 ruutmeetrile,“ iseloomustas Hinno hetkehuvi madalate kõrvalkuludega stock-office pindade vastu. 

Mäeküla 9 ärihoone koosneb 240-980 m2 suurustest ladu-kontor-müük üüripindadest, mida on mitmed lepingulised kliendid liitnud 1200-1700 ruutmeetristeks üksusteks. Sealjuures on büroo- ja laoruumide osakaal äripindadel keskmiselt vastavalt 22% ja 78%. Katusele rajatakse optimaalse võimsusega päikesepark, mille toodetud elektrienergiat saavad võrgutasudeta tarbida hoone üürnikud. Kõrvalkulusid aitavad kontrolli alla hoida kaasaegne hooneautomaatika ning boksipõhine kütte ja jahutuse reguleerimine-mõõtmine. 

Sarikapeo toimumise ajaks oli Mäeküla 9 stock-office hoonest välja üüritud 65% äripindadest. Uue hoone üürnikud jätkavad äripargi laiemat trendi – Tähetorni Tehnopargis on end peamiselt sisse seadnud e-kaubandusettevõtted, kes vajavad suuri laoruume, tehnikaseadmete müügi ja eri tüüpi hooldusega tegelevad ettevõtted. „Meie vaatest on Mäeküla 9 arendustööd nii objektil kohapeal kui ka müügi osas sujunud plaanipäraselt ning strateegiline ja pikaajaline vaade on aidanud kaasa projekti edukale elluviimisele,“ lausus Hinno. 

Hoone arhitekt on Aigar Roht Arhitektuuribüroo Korrus OÜ-st. Projekti finantseerib LHV Pank. Lisainfot arenduse kohta leiab https://tahetornitehnopark.favorte.ee/ 

Vaata videot Mäeküla 9 ärihoone kerkimisest - https://youtu.be/dmZY6s55kgI 

Kõik Tähetorni Tehnopargi hooned kuuluvad Favorte Stock kaubamärgi alla. Favorte kuulub Eesti stock-office turusegmendi juhtivate ekspertide ja arendajate hulka ning on oma kogemusega abiks olnud üle 100 ärikliendi kolimisele kaasaegsemale ja energiatõhusamale äripinnale. 2024. aastal lisandub Tallinna linnaruumi 22 289 m2 Favorte Stock äripinda.