Blogpost featured image
16.01.2020

Kuidas valida ettevõttele uut äripinda?

Tallinna ärikinnisvaraturg on endiselt hoogsalt arenemas ning pinda leidub igale ettevõttele ja igale vajadusele. Otstarbekas on oma ärile uut asukohta otsides hästi läbi mõelda – millised on ettevõtte vajadused täna ning millised tulevikus, sest iga paari aasta tagant kolimine on otstarbetult kulukas ja segab ettevõtte igapäevatööd.

Meie projektijuhi Madis Leti sõnul tasuks läbi mõelda 4 aspekti, millest lähtuda oma ettevõttele uute ruumide otsimisel.

Asukoht

Paljud ettevõtted otsivad harjumusest endale kontorit kesklinna mõtlemata sellele, et kas see ka tegelikult on nende klientide ja koostööpartnerite jaoks lihtsasti ligipääsetav. „Viimastel aastatel oleme arendanud mitmeid projekte just keskusest eemale magistraalide äärde, sest ettevõtted eelistavad üha enam asukohta, kuhu on mugav ligipääs autoga ning kus pole parkimisprobleemi,“ selgitas Lett.

Äripinna peamine funktsioon

Oluline on otsustada, kas uus äripind peaks toimima eelkõige esindusruumi, kontori, lao või tootmisüksusena. Madis Lett lisas: „Esindusruum või näidistesaal peaks kindlasti paistma ka tänavale, eristuma linnapildis ning olema ettevõtte visiitkaartiks – see on tasuta reklaam, mis aitab tõsta brändi tuntust. Lao või tootmisüksuse puhul on olulisem lihtne ligipääs suurtelt magistraalidelt.“

Kas on tarvis erilahendust?

Ettevõtte juhtkond peaks mõtlema, kas ja kuivõrd suurt kasu lõikaks nad oma igapäevases tegevuses, kui neil oleks võimalik oma järgmine äripind luua erilahendusega. „Erilahendus ei ole sealjuures tingimata kulukas, küll aga peab selle soovi korral pisut ette mõtlema ja kannatust varuma, sest siis on otstarbekam leida omale pind mõnes projekteerimis- või arendusjärgus olevas ärihoones või tehnopargis,“ ütles Lett.

Kas ettevõte on kasvamas?

Juhul kui ettevõte on kiiresti kasvamas, siis tasuks arvestada sellega, et tulevikus on tarvis lisapinda. Et sellisel juhul ei peaks kohe uuesti hakkama tervet ettevõtet ümber kolima, oleks ilmselt praktilisem leida mõni arendusjärgus tehnopark, mis suudaks vajadusel kasvavale ettevõttele lisapinda pakkuda.

Leti sõnul on tänane turg on uue äripinna otsijatele soodne, sest tegutseb palju professionaalseid arendajaid, kes on võimelised pakkuma erilahendusi ja äripindu väga erinevate vajadustega ettevõtetele. „Sealjuures on võimalik leida ka selliseid pindu, mis vastavad mitmele vajadusele korraga – näiteks üha populaarsemad stock-office’id, kus saavad korraga tegutseda nii esindusruumi, kontori, tootmise kui ka lao töötajad. Nii saab ettevõte tuua kogu meeskonna ühe katuse alla tõstes seeläbi oma tootlikkust ning hoida kokku asjatutelt kõrvalkuludelt,“ tõi Lett näite.