Blogpost featured image
06.05.2022

Tallinna piiril on täiskõrguse saavutanud uus ligi 10 000 m2 suurune laohoone

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus tähistasid eile Iru Ärikeskuse maksimaalkõrguse saavutamist sarikapeoga. Vana-Narva maantee 3 kinnistule kerkiv ärihoone valmib juba sel sügisel ja sellega lisandub Maardu-Iru tööstuspiirkonda 9500 ruutmeetrit kaasaegset lao- ja tootmispinda.

Favorte müügijuhi Ivo Tammearu sõnul on Maardu ärikeskkonna areng sisse saanud uue hoo. „Lähiaastatel on Vana-Narva maantee äärde kerkimas mitu uut ärihoonet. Alustatud on ka kauaoodatud Vana-Narva maantee ja Saha-Loo ristmiku rekonstrueerimisega, mis peaks valmis saama juba juulikuus,“ ütles Tammearu.

Teetööde käigus tehakse korda ka Iru Ärikeskuse esine maanteelõik, mis muudab hoone ligipääsud turvaliseks ja sujuvaks nii sõidu- kui veoautojuhtidele. Paraneb ka magistraali läbilaskevõime. „Kui enne ehitustöödega alustamist läbis Transpordiameti andmetel Vana-Narva maanteed ööpäevas pea 10 000 sõidukit, siis võib tulevikus tänu uuendustele liiklusaktiivsusele korralikku lisa oodata. See annab maanteeäärsetele äridele nähtavust veelgi juurde,“ lisas Favorte müügijuht. 

Maardu ja ümbritsevate suurte kaubateede ühenduste sujuvale toimimisele aitab kaasa eelmisel aastal valminud Väo liiklussõlm, aga mitte ainult. „Maardu-Muuga piirkonnast kui olulisest tööstus- ja logistikakeskusest rääkides ei saa mainimata jätta ka Rail Balticut. Projekti raames rajatakse Muuga sadamasse uus multimodaalne kaubaterminal, kust hakkab esialgu läbi käima 4-5 miljonit tonni kaupu aastas. Seega avaneb siin piirkonnas end sisse seadvatele ettevõtetele suurepärane võimalus positsioneerida end Eesti tähtsaimate kaubateede südamesse,“ märkis Tammearu.

Favorte projektijuhi Madis Leti sõnul kulgeb hoone ehitus plaanipärases graafikus. „Vaatamata keerulistele aegadele ehitussektoris oleme suutnud tagada kõigi olulisemate materjalide tarned kuni Iru Ärikeskuse ehituse lõpuni. Nii meil Favortes kui ka Eventus Ehitusel on pikaaegne kogemus stock-office ärihoonete ehitamises ja see on kindlasti kaasa aidanud meie sujuva koostöö välja kujunemisele,“ lausus Lett.

Iru Ärikeskuse arhitekt on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt. Kuigi hoone projekt on juba ammu fikseeritud ja ehituski täie hooga käimas, pole Pilliroo sõnul veel lõpuni teada, milline hoone seest olema saab. „Maja projekteerides oli eesmärgiks luua võimalikult paindlik lahendus, mille puhul oleks ruum kergesti jagatav vastavalt tulevaste üürnike vajadustele. Kaasaegsed ettevõtted vajavad nutikaid ja personaliseeritud ruumilahendusi ja Iru Ärikeskusesse neid luua ka saab,“ ütles arhitekt. 

Hoone üüripinnad jäävad suurusvahemikku 350-1130 ruutmeetrit. Bokse kombineerides saab moodustada kuni 9500 ruutmeetrit äripinda. Iru Ärikeskuse kohta leiab lisainfot arenduse veebilehelt: http://iruarikeskus.favorte.ee