Blogpost featured image
26.02.2020

Rail Balticu trassile kerkiv Ringtee Stock pidas sarikapidu

Vaatamata sellele, et kolme Balti riigi koostöös valmiva Rail Balticu ehitus tundub pidevalt takerduvat, on arendajad ja ettevõtjad optimistlikud ning areng tulevase trassi läheduses jätkub. Möödunud nädalal tähistati sarikapidu Favorte arendatavas Ringtee Stockis Veldi teel. Uue stock-office’i asukoha üheks oluliseks eeliseks on ühendatus Tallinna ringteega, aga ka tulevase Rail Balticu Veneküla peatuse lähedus.

Arendaja sõnul saigi Ringtee Stocki arendamisel määravaks asukoht, kuhu on hea ligipääs nii jalakäijatel kui ka raskeveokitel ning loodetavasti tulevikus ka Rail Balticu kaudu. "Lisaks hoone vahetus läheduses asuvale Tallinna ringtee mahasõidule rekonstrueeritakse peagi ka Väo ristmik. Ühtlasi on praeguse Rail Balticu projekti kohaselt planeeritud lähedusse ka Veneküla rongipeatus," selgitas Favorte projektijuht Madis Lett.

3300 ruutmeetril laiuvas Ringtee Stockis on rentniku leidnud juba kolmandik pindadest, sealhulgas hakkab uutel pindadel toimetama veesüsteemidega tegelev Akvedukt OÜ. "Meie jaoks sai Ringtee Stocki puhul otsustavaks selle asukoht Tallinna ringtee ääres, sest kasutame oma äritegevuses pea täielikult maanteetransporti. Seega on ligipääsetavus suurtele magistraalidele äärmiselt oluline faktor," ütles Akvedukti tegevjuht Argo Kalur.

Madis Leti sõnul on stock-office tüüpi äripinnad muutunud viimastel aastatel üha populaarsemaks, sest sobivad oma põhimõttelt hästi siinsete ettevõtete profiili ja suurusega. "Nõudlus stock-office äripindade järele on jätkuvalt kasvutrendis ning sääraseid hooneid oleme arendanud nii Lasnamäel kui Haaberstis," ütles Lett. Põhjuseid, miks ettevõtted just stock-office lahendust eelistavad, on mitmeid – peamiselt siiski võimalus viia kogu oma äritegevus ühe katuse alla ning säästa seeläbi logistika-, personali-, kommunikatsiooni- ning muudelt kõrvalkuludelt.

Ringtee Stock valmib käesoleva aasta juunis. Ärihoonet ehitab Mapri Ehitus.