Blogpost featured image
28.08.2019

Lasnamäe on arenemas atraktiivseks äripiirkonnaks

Hiljuti Peterburi tee äärde kerkinud Stock 101 on järjekordne näide sellest, et seni eeskätt magalarajoonina tuntud Lasnamäe tõmbab oma taristu ja elanike arvuga ligi ka ettevõtteid erinevatest tegevusvaldkondadest. Head ühendused Kesklinnaga ning Tallinna ringtee kaudu kõigi põhimagistraalidega on peamine põhjus, miks Lasnamäele kerkivad ärihooned üha uusi ettevõtteid sinna meelitavad.

Hiljuti valminud Stock 101 ärihoone Peterburi teel on täitunud rentnikega nõnda kiiresti, et alles on jäänud vaid mõned üksikud äripinnad. „Enam kui 2000 ruutmeetrit katva kahekorruselise hoone oluliseks eeliseks on nutikas, kolm-ühes lahendus, mis kombineerib endas esindus-, büroo- ning laopinna funktsioonid ning see on tugev argument just neile ettevõtetele, mis soovivad kogu oma äritegevuse koondada ühe katuse alla,“ selgitas hoone arendaja Favorte projektijuht Madis Lett. Letti sõnul võimaldab erinevate tegevuste koondamine ühe katuse alla ettevõtetel märkimisväärset kokkuhoidu logistika-, kommunikatsiooni-, personali- ning muudelt tegevuskuludelt.

Kuigivõrd Lasnamäe ei ole paljudele ilmselt esimene linnaosa, mis äripiirkonnana pähe võiks turgatada, siis reaalsuses tagavad Laagna ja Peterburi tee kiire ühenduse kesklinnaga ning Tallinna ringtee ühendab Lasnamäed kõigi suuremate maanteedega. „Rentnike partnerite ja klientide seisukohast on Stock 101 oma arhitektuuri poolest selgelt eristuv, mis teeb hoone leidmise väga lihtsaks. Lisaks jäävad hoones tegutsevate ettevõtete valgusreklaamid igapäevaselt silma kümnetele tuhandetele liiklejatele Peterburi maanteel, mis omakorda aitab tõsta inimeste teadlikkust rentnike kaubamärgist,“ ütles lausus hoone maakler Reimo Simsalu.

Nii leidis Stock 101-s oma ettevõttele uue asukoha ka Liputehase omanik ja juhataja Alvar Leola. „Sõites mööda Peterburi maanteed ning nähes uue avara ärihoone kerkimise reklaami mõistsin, et see asukoht on just meie ettevõttele kõige sobivam! See piirkond vastab korraga nii minu perekonna, meie töötajate kui ka klientide logistilistele vajadustele,“ sõnas Leola. 

Ärihoone arendaja näeb Lasnamäes äripiirkonnana suurt potentsiaali, sest Tallinna suurim linnaosa pakub sealsetele ettevõtetele eeliseid nii klientuuri köitmise kui tööjõu leidmise osas. „Lasnamäe on Tallinna suurima elanike arvuga linnaosa, mis on ärimajas pinda üürivatele ettevõtetele positiivne nii tööjõu kui ka klientuuri mõttes,“ märkis Lett. Lasnamäe linnaosas elab ligi 120 000 inimest, lisaks asuvad vahetus läheduses ka Muuga, Maardu, Lagedi ja Pirita.

Objekti kohta leiad lisainformatsiooni selle kodulehelt: http://www.stock101.ee/