Blogpost featured image
05.10.2021

Järveküla elukeskkond areneb tempokalt - Käokella elurajoonis saavutasid täiskõrguse uued paarismajad

Nõudlus Tallinnaga külgnevates valdades paiknevate eluruumide järele püsib kõrge. Teiste seas paistab sellistest elamupiirkondadest silma tempoka arenguga Rae vald, kus on tänu suurele ostuhuvile kõrged ehitusmahud säilinud ka viimaste aastate ebakindlatel aegadel. Nii on vaid mõne kuuse vahega maksimaalkõrguse saavutanud Käokella elurajooni järgmise ehk Sinika tee paarismajade etapi elamud. 

„Kokku on viimase aasta jooksul Käokella elurajooni kolme etapi raames arendusalale lisandunud kuus uut ridaelamut, mille kodud olid välja müüdud ammu enne majade valmimist. Hetkel on uuel aastal valmivasse Sinika tee paariselamute etappi alles jäänud viis viimast kodu,“ kommenteeris kinnisvaraarendaja Favorte kodude müügijuht Elje Hinno Käokella arenduse käekäiku. 

Rae abivallavanema Priit Põldmäe sõnul on Rae valla põhjapiirkonna elamualad tänaseks plaanipäraselt välja kujunemas. „Kõrgete korterelamute asemel on siia kavandatud ja rajatud madalam ning roheline elukeskkond, kus on rõhku pandud turvalisusele ja elukvaliteedile,“ ütles Põldmäe. 
„Käokella elurajoon on välja ehitatud ühtlaselt ja terviklikku plaani järgides, tänu millele saavad pooleliolevad majad kiiresti viimistletud, saavutatakse funktsionaalne infrastruktuur elamute ümber ja minimaliseeritakse tulevikus ümberehitamise vajadust,“ lausus Rae abivallavanem. 

„Tänaseks on Käokella elurajoonis oma kodu leidnud 140 perekonda. Asukoht linnakärast eemal, aga kiire ligipääsuga kesklinnale on uue kodu valikul üks peamiseid argumente,“ ütles Favorte müügijuht. 

Kuigi mugav ühendus südalinnaga on ka täna Rae valla elanikele tänu Tartu maanteele tagatud, ootab tulevikus piirkonda ees veel üks suur teeprojekt - viie aasta perspektiivis on plaanis alustada Tallinna väikse ringtee rajamist, mis võimaldab Tallinnasse suunduda mööda kiireid alternatiivteid. Käokella elurajoonist on tagatud otsepääs ringteele. 

Lisainfot arenduse kohta leiad: https://kaokella.ee/