Blogpost featured image
12.08.2021

Hoogne areng muudab Harku valda aina atraktiivsemaks elu- ja ärikeskkonnaks

Linnalähedane Harku vald võlub oma elanikke pika rannajoone ja suurte looduslike rohealadega, kus aktiivset puhkust nautida. Eeskujulik ühendus Tallinnaga ja koduotsijate kasvav huvi piirkonna vastu on käima tõmmanud Kloogaranna tee äärse elamute ja ärikinnisvara arenduse. 

„Miski ei anna inimeste koondumisest paremini märku kui suurte toidupoodide kettide liikumine,“ ütles kinnisvaraarendaja Favorte müügijuht Tarmo Rammo. „Tallinnast väljuvale läänesuunale on laienemas kaks uut toidupoodi – Prisma, mis hakkab asuma Tiskre elamurajoonis, ja Selver, mis võtab koha sisse tulevases Tabasalu Keskuses. Oodata võib ka Tabasalu Rimi laienemist,“ lisas Rammo. 

Saginaid jätkub ka kaugemale - väiksematest küladest jääb Harku valla linnapoolsete asulate hoogsa arengu kõrval silma veel Muraste, mis tänu tegusale kogukonnale aasta-aastalt aina rikkalikumaks elukeskkonnaks on kasvamas. Hiljuti on seal müüki lisandunud hulgaliselt elamukrunte ja alustatud ka paariselamute arendusega. 

„Näha on, et inimestel on suurte kortermajade arenduste kõrval huvi elama asuda ka privaatsemasse ja rahulikumasse kodupaika. Näiteks on Loovälja elurajoonis (loovaljakodud.favorte.ee) lühikese 1,5-kuuse müügiperioodi jooksul maha müüdud pooled elamukruntidest, kuhu oma kodu rajada,“ lausus Rammo. 
Järgneb intervjuu Harku vallavanema Erik Sandlaga, kust selgub, mida viiakse lähiajal elukeskkonna täiustamiseks ellu ja kus paiknevad Harku valla suurima arengupotentsiaaliga piirkonnad.

Millised infrastruktuuriprojektid on lähiaastatel kavas ellu viia?

Aina kasvava elanikkonna vajaduste täitmiseks on plaanis mitmeid projekte, seda eriti haridusmaastikul. 2023. aastal on kavas välja ehitada uus Tiskre põhikooli ja lasteaed. Tänavu sügisel valmib Tabasalu haridushoonete kompleks, kuhu kuuluvad Tabasalu Kooli põhikooli ja spordihoone ning Tabasalu Gümnaasiumi õppehoone.

Sujuvama liiklemise huvides rajame Tiskre külla uue Apametsa tee, mis hakkab ühendama Künka teed Toome teega. Lisaks saab lähiajal lõpetatud Ranna tee rekonstrueerimise III etapp, mille käigus vahetame välja amortiseerunud teekatendi, varustame tee sademevee kanalisatsiooniga ning uuendame tänavavalgustust. Samuti tekib läbi rekonstrueerimise juurde kõnniteid ja korrastatakse Ranna teed ümbritsevat haljastust. 

Kuhu ootate uusi ettevõtteid ja töökohti?

Suuremate tööandjate jaoks on Harku valla üldplaneeringu kohaselt äri- ja tootmismaa juhtotstarbega alad kavandatud Tabasalu lõunaküljele Harku tee äärde ja Kumna ning Tutermaa külades Tallinn-Paldiski maanteega piirnevatele aladele.

Sel suvel alustati Reterra Estate OÜ eestvedamisel Tabasalu Keskuse rajamisega, kus on koht nii büroodele, kauplejatele kui ka toidutänavale, samuti spordiklubile ja väliturule. Kokku on kolmekorruselises keskuses pinda 13 000 ruutmeetrit. 

Millistes piirkondades näete lähitulevikus ette elanike hulga kasvu?

Lähiaastate elanike kasv toimub põhiliselt Tiskre ja Harkujärve külades, samuti Harku ja Tabasalu alevikes.