Blogpost featured image
29.04.2022

Hinnatud Veskimetsa elupiirkonnas saavutas täiskõrguse uus 54 korteriga elamu

Kinnisvaraarendaja Favorte pidas eile Veskimetsa Perekodude sarikapidu, et tähistada olulisse ehitusetappi jõudmist ja tänada ehitajat Mitt&Perlebachi pühendunud töö eest. Kokku valmib Veskilise tn 7 kinnistule kerkivas majas 54 uut korterit. 

Favorte kodude müügijuht Elje Hinno toob arenduse puhul esile erakordselt head paiknemist ümbritseva linnakeskkonna suhtes. „Hoonekompleksi piirab kolmest küljest lai rohetsoon, mis loob barjääri linnamelu ja Veskimetsa Perekodude elukeskkonna vahel. See puhver summutab liiklusmüra pakkudes ühtlasi ka pelgupaika võõraste pilkude eest,“ ütles Hinno. 

Eraldatus ei tähenda aga kaugel olemist – kõik vajalik on kodu lähedal, täpselt nagu Tallinna linnas olema peabki. Maja kõrvalkinnistult jookseb läbi Ehitajate tee - Stroomi ranna kergliiklustee, tänu millele saab hästi liikuma nii jalgsi ja lapsevankri kui ka jalg- ja tõukerattaga. 

„Arendust ehitades teeme lisaks ligipääsutee rajamisele korda ka Kivikülvi tänava ning aasta lõpuks rekonstrueeritakse ka Kadaka tee Akadeemia ja Mustamäe tee vaheline lõik. Kadaka tee äärde kerkib lähiaastatel mitmeid uusi ärihooneid, näiteks Kadaka Trade Center, mis toob igapäevast asjaajamist kodule veelgi lähedamale,“ lisas Favorte müügijuht.

Ehitusfirma Mitt&Perlebach asutaja ja kaasomaniku Kristjan Miti sõnul panevad praegused keerulised ajad proovile arendaja ja ehitaja vahelise koostöö. Sellegipoolest näevad mõlemad osapooled vaeva, et väljakutsetele parim lahendus leida ja koos projekti eduka lõpuni jõuda. „Kõigele vaatamata on meie peamine eesmärk rõhku panna kõrgele ehituskvaliteedile, et tulevased elanikud saaksid nii unikaalses elukeskkonnas asuvat kodu täiel rinnal nautida,“ selgitas Mitt.

Veskilise 7 kortermaja arhitekt on Aigar Roht Arhitektibüroo Korrus OÜ-st. „Projekteerimise vaatenurgast on tegu põneva objektiga, mille puhul said eri hooneplokid kaarena ümber võimsa tammepuu liigendatud. Korterite valikust leiab nii traditsioonilisi kui ka ridaelamu tüüpi kortereid, mis on Tallinna linna keskel pigem harv nähtus,“ märkis Roht. Lisaks on autode parkimiskohad viidud maa alla, mis jätab maja ümbrusesse lahedalt ruumi haljastuse ja puutumata looduse nautimiseks.  

Sarikapeo pidamise ajaks on juba üle 60% Veskimetsa Perekodudest omale omaniku leidnud. Arenduse kohta leiab rohkem infot veebilehelt https://veskilise.ee.