Blogpost featured image
23.07.2021

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

Kinnisvaraarendaja Favorte pidas eile Härgmäe 24 ärihoone sarikapidu. Uus lao- ja büroopindadega hoone valmib juba oktoobrikuus ning lisab Paldiski maantee äärsesse Tähetorni Tehnoparki 5500 ruutmeetrit kaasaegset äripinda.

Favorte projektijuhi Madis Leti sõnul on Tähetorni Tehnopark Tallinna linna piires üks vähestest vabade üüripindadega ärikvartalitest, kus on ühes kohas võimalik tegeleda nii kergtootmise kui kliendikohtumistega ning üles seada esinduslik müügisaal. „Ka on kõigi ärihoonete ümber piisavalt ruumi suurte kaubaautodega manööverdamiseks ja sõiduautode parkimiseks. Tänaseks on Tähetorni Tehnopargi oma äri uueks asukohaks valinud pea 20 ettevõtet,“ lisas Lett.  
Härgmäe 24 hoonet ehitab Nordecon. Nordecon AS Pärnu üksuse juhi Kristo Tamme sõnul  võimaldavad uued stock-office tüüpi ärihooned ettevõtetel paindlikud olla ja oma klientide vajadusi operatiivselt teenindada. „Härgmäe 24 ärihoone asukoht Tähetorni Tehnopargis loob selleks eriti head võimalused. Sealjuures läheneb Favorte oma rentnike vajadustele põhjalikult ja individuaalselt, et tulevane äripind saaks terviklik ja funktsionaalne,“ ütles Tamm. 

„Lisaks on hea meel näha, kuidas on normiks muutunud keskkonnateadlikud lahendused - ka Härgmäe 24 katusele rajab Favorte suure 375 kW võimsusega päikesepargi,“ lausus Nordeconi esindaja. 
Päikesepaneelid on paigaldatud kõigi Tähetorni Tehnopargi hoonete katusele ja arendaja plaanib sama suunaga ka jätkata. „Tulevikus on Tähetorni Tehnopargil potentsiaali kasvada Tallinna suurimaks päikesepargiks. Kokku on siia kavandatud 12 ärihoonet, mille katused moodustavad ca 50 000 ruutmeetrise pinna,“ sõnas Favorte projektijuht. 

Tänaseks on Härgmäe 24 hoones välja üüritud üle 2000 ruutmeetri äripinda. Teiste seas kolib kõrvalmajast uuele pinnale sel kevadel Funderbeamis rekordilise ligi 10 miljoni eurose investorite huviga kampaaniaga 500 000 eurot kaasanud ICONFIT. „Kaasatud investeeringu üheks väljundiks ongi tootmisüksuse laiendamine. Saame seda teha Tähetorni Tehnopargi piires, kulutamata liigseid ressursse täiesti uude asukohta kolimisele,“ ütles ICONFIT-i juhatuse liige Kenneth Kutan.

Lisainfot arenduse kohta leiab veebilehelt https://tahetornitehnopark.favorte.ee/