Blogpost featured image
02.02.2020

Haabersti ringristmik avas Lääne-Tallinna ettevõtlusele

Aasta tagasi valminud Haabersti ringristmik lahendas liiklussõlme, mis seni pitsitas nii äri- kui elamukinnisvaraarendust ristuvate magistraalide läheduses. Ristmikust Paldiski poole jääval Härgmäel arendatavas Tähetorni Tehnopargis on end tänaseks sisse seadnud mitmed küllaltki erineva profiiliga ettevõtted, keda on sinna piirkonda tõmmanud nii tehnopargi asukoht kui ka nende ettevõtete vajadustele vastav stock-office äripindade kontseptsioon, mis võimaldab ühe katuse alla koondada nii tootmine, müük, ladustamine kui ka kontoripool.

Termokahanevate suurpakendite tootja ning logistika-, tööstus- ja ehitussektorile pakendamislahendusi pakkuva Heat3 tegevjuht Tanel Kolki sõnul oli Tähetorni Tehnopark alles projekteerimisfaasis kui otsustati arendajatega ühendust võtta. „Meil oli varasem kogemus stock-office tüüpi hoones opereerimisest ning selline lahendus on meie ettevõtte jaoks sobivaim. Nimelt stock-office võimaldab meil ühendada tootmine, ladu ja kontoripool ühe katuse alla, mis omakorda tõstab meie efektiivsust ning vähendab ressursikulu klientide teenindamisel,“ selgitas Kolk.

Kolk rõhutab, et Härgmäe kindlaks eeliseks on asukoht, sest sinna minemisel on võimalik vältida kesklinna ummikuid ning Tallinna ringtee tagab lihtsa ligipääsu nii kodu- kui välismaistele klientidele. „Lisaks jagub ruumi – nii parkimiskohtadele oma töötajate ja klientide jaoks, kuid mis ettevõtte seisukohast veelgi olulisem: laienemiseks. Jätkuva kasvu tõttu ei saa tulevikus välistada kasvavat vajadust tegutsemispindade järele, seega on hea toimetada arenevas piirkonnas, kus on saadaval nii krunte kui ka planeeritakse uusi tööstushooneid,“ lisas Kolk.

Piirkonna logistilist eelist tõstab esile ka katusematerjalina kasutatavaid metallist päikesepaneele tootev Roofit.solar turundus- ja ekspordijuht Helen Anijalg. „Tegu on südalinnast pisut eemal asuva, ent hästi ligipääsetava kohaga, sest kesklinnast sõitjad ei pea ummikutes seisma ning lisaks ühistranspordile toob maja ette ka kergliiklustee – nii käib pea pool ettevõtte meeskonnast suveperioodil tööl jalgratastega,“ ütles Anijalg.

Samas oskavad tehnopargis tegutsevad ettevõtted hinnata ka asukoha pehmemat poolt – ümbritsevat loodust ning hoonete planeeringut. „Kontorite ruumilahendus ja valgusküllane planeering avavad kontoriakendest ilusa metsavaate. Kuna toodame päikeseelektrit tootvaid katuseid, siis tuletavad just looduslik keskkond ja puhas õhk meelde, miks just meie äri nõnda oluline on,“ selgitas Anijalg, kelle sõnul on paljud külalised on küsinud, kas ka hoone fassaad on tehtud Roofit.solar elektrit tootvatest paneelidest. „Hetkel küll mitte, aga see oleks igati võimalik, et ka hoone fassaad toodab päikesest elektrit,“ lisas Anijalg.

Ka looduslikest koostisosadest pesugeele ja puhastusvahendeid tootva Mulieres juht Karel Rüütli nimetab Tähetorni tehnopargi tugevusena logistilise ligipääsetavuse kõrval just arhitektuuri. „Tuleb igati tunnustada Favorte (arendaja) ambitsiooni panustada ka tootmishoonete arhitektuuri. Loomulikult peab tootmishoone olema eeskätt funktsionaalne, kuid samas võiks see ka olla väljanägemiselt soliidne, et oleks samas hoones võimalik võõrustada ka kliente ja koostööpartnereid,“ selgitas Rüütli. Samas on Rüütli sõnul tootjale oluliseks väärtuseks ka võimalikult madalad ülalpidamiskulud, mida paratamatult võimaldavad kõige paremini kaasaegsed tootmishooned.

Rohkem infot arenduse kohta leiad selle kodulehelt: http://tahetornitehnopark.ee/

Tähetorni Tehnoparki arendab samanimeline osaühing. Tähetorni Tehnopark OÜ kuulub Favorte gruppi. Favorte OÜ on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil ja Eestis tegutsev ettevõte, mille eesmärgiks on kaasaegse ja innovaatilise, samas harmoonilise ja inimlikke vajadusi arvestava elu- ja töökeskkonna loomine pakkudes modernse arhitektuuriga, energiasäästlikke, funktsionaalseid ja kaasaegseid elu- ja töökeskkondasid.