Blogpost featured image
20.05.2024

Favorte ja Mitt&Perlebach pidasid Rehelepa elurajooni esimest sarikapidu

Kinnisvaraarendaja Favorte ja ehitusfirma Mitt&Perlebachi esindajad tõid eelmisel nädalal sarikapärja alla Nõmme ja Haabersti linnaosade piirile kerkiva Rehelepa elurajooni avaetapi kortermajadelt. Esimesed A-energiaklassi kodud on sissekolimiseks valmis juba selle aasta lõpus. 

Projekti arendaja Favorte investeerib elurajooni rajamisse 55 miljonit eurot. Lähiaastatel kerkib 7,5 hektari suurusele maa-alale 23 kortermaja 334 koduga, millest 72 on ehituses. Eri suurusega peredele mõeldud 2- kuni 5-toalised korterid jäävad suurusvahemikku 42-98 ruutmeetrit. 

„Rehelepa projekti puhul pole roheline elukeskkond ainult tühi sõnakõlks, vaid kohapeal saab igaüks ise veenduda, kui palju võluvat loodust ümbruskonnast leiab. Kuigi majade ehitus alles käib, kihab siin elu juba praegu – oleme tänaseks piirkonda rajanud kilomeetrite viisi kergliiklusteid, mis haakuvad teiste spordiradadega ja mida kohalikud juba väga aktiivselt kasutavad,“ ütles Favorte juhatuse liige Rainer Hinno

Elamuarendusest 600 m kaugusel kasvab jõudsalt ka Tallinna suurim kaasaegne äripark. „Rehelepa elurajooni projektiga paralleelselt näeb meie pühendunud tiim igapäevaselt vaeva, et muuta käeulatuses asuvat Tähetorni Tehnoparki aina atraktiivsemaks nii äridele kui ka kohalikele elanikele. Tänaseks on ärilinnakus üürileping sõlmitud 33 ettevõttega, kes pakuvad teenuseid auto- ja tehnikahooldusest ilu-, kodu- ja sporditoodeteni välja,“ lausus Hinno.

Ehitusfirma Mitt&Perlebach asutaja ja kaasomaniku Kristjan Miti sõnul on neil Favortega seljataga juba pikem tulemusrikas koostöö, kus mõlemad osapooled alati rahule jäänud. „Objektil kulgeb kõik plaanipäraselt ja oleme kenasti graafikus. Tänaseks on kõik majad saanud tellingute ja katte alla ning edaspidi on fookus fassaadi soojustamisel ja sisetöödel,“ sõnas Mitt. 

Sarikapeo pidamise ajaks oli Rehelepa esimese etapi korteritest müüdud 30%. Igal arenduse korteril on rõdu või terrass ja parkimine on lõviosas maa alla viidud, et lisada õuealale avarust. Lisaks hooneid ümbritsevale rohelusele on puhtalt spordi- ja puhkealadele pühendatud ca 2 hektarit maad. Kõrvalkulude kontrolli all hoidmisesse panustab gaasi - ja õhksoojuspumbast koosnev küttesüsteem, mida juhib hooneautomaatika, ja päikesepaneelid katusel aitavad katta majade energiatarbimist.

Kerkivate hoonete arhitekt on Aigar Roht Arhitektuuribüroo Korrus OÜ-st. Projekti finantseerib LHV Pank. Lisainfot arenduse kohta leiab https://rehelepa.favorte.ee/

Vaata videot Rehelepa elurajooni kerkimisest - https://www.youtube.com/watch?v=k921B0OjlvI