Blogpost featured image
11.04.2023

Favorte ja Eventus on sarikate alla saanud Kadaka tee suurima ärikeskuse

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus pidasid eelmisel nädalal sarikapidu, et tähistada Kadaka Trade Centeri täiskõrguse saavutamist. Juba selle aasta lõpus valmib Kadaka tee 42b kinnistul 16 000 m2 suurune multifunktsionaalne ärikeskus, mille rajamisse investeeritakse 16 miljonit eurot.

Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul pole kõrgete ehitushindade ajastul turul just palju uusi mitmeotstarbelisi äripindu, mille üürnik selle aasta jooksul ka kätte saaks. „Nõudlus selliste kaasaegsete ja madalate kõrvalkuludega äriruumide järgi on kasvuteel. Lisaks on kõrgenenud energiahindade keskkonnas ettevõtetel aina suurem huvi oma äriprotsesside optimeerimise vastu, mis tähendab võidukäiku rätsepaülikonnas äripindadele, kus leiab iga ruutmeeter nutikat kasutust,“ ütles Hinno.

„Meie projektitiim töötab iga päev selle nimel, et leida koostöös kliendiga just nende äri spetsiifikale vastavad ruumilahendused. Selline personaalne lähenemine on vilja kandnud: Kadaka Trade Centeri ehituse lõpuni on minna veel üheksa kuud ja tänaseks on hoonest välja üüritud ca 40% äripindadest. 2024. aasta alguses avavad siin oma uksed Onninen, AT Sport ja mitmed teised piirkonna elanike jaoks kasulikud ärid,“ lausus Favorte juht. 

Eventus Ehituse juhi Lauri Kaska sõnul kulgevad ehitustööd oodatud tempos ja kavandatud rütmis. „Ehitame paindlikult, vastavalt hoone lõppkasutajate ootustele ja vajadustele. Siiski, mida varem üürnikud projektiga liituvad, seda sujuvamalt me nende soovid ellu viia saame,“ lisas Kaska.

Kadaka Trade Centeri arhitekt on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt ja peaprojekteerija Marven Aus Ehitusinsener OÜ-st. Hoone 16 000 m2 äripinda on jaotunud kahele korrusele: tänava tasapinnal asuvad kõrgete lagedega müügipinnad ning teisel korrusel teenindus- ja kontoripinnad. Tagumise ploki moodustavad aga stock-office boksid.

Ärikeskuse katusel hakkab tööle 500 kW võimsusega päikesepark ning kaasaegsed tehnilised lahendused tagavad tulevastele üürnikele tervisliku ja mugava töökeskkonna. Inimsõbraliku linnaruumi loomiseks hoone ümber on tänaseks rekonstrueeritud krundiga piirnev Kivikülvi tänav ning rajatud kauaoodatud kergliiklustee Kadaka tee Automaailma poolsesse külge. Jalgrattureid ja elektriautode omanikke hakkavad tervitama eraldi parklad ja laadimiskohad ning kõrghaljastusega rohealad pakuvad võimalusi lõunapauside veetmiseks. 

Arenduse kohta leiab rohkem infot: https://kadakatradecenter.favorte.ee