Blogpost featured image
28.09.2022

Favorte ja Eventus laiendavad Tallinna suurimat tehnoparki

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus on alustanud uue stock-office ehk ladu-kontor-esindus tüüpi ärihoone ehitamist Mäeküla tn 7 kinnistule. Hoone valmimisega lisandub Paldiski maantee äärsesse Tähetorni Tehnoparki 4500 m2 kaasaegset äripinda. 

Favorte müügijuhi Tarmo Rammo sõnul vajavad tänaseks juba tuhanded väike- ja keskmise suurusega ettevõtted uusi energiatõhusaid ja paindlikke äripindu, mis suudaks sammu pidada nende hoogustunud äritegevuse ning suurenenud pinnavajadusega. „Tehnopargis paiknevad stock-office üüripinnad vastavad selliste kiire kasvuga ettevõtete vajadustele kõige paremini, sest neid äriruume saab ajas mugavalt suurendada ja ümber kujundada ilma asukohta muutmata,“ lausus Rammo. 

„Tähetorni Tehnopargis kasvavad ettevõtted koos äripargi laienemisega. Meil on ette tulnud mitu juhust, kus ärid on oma tegevust laiendanud kas kõrvalbokside arvelt või kogu oma üksuse ümber kolinud tehnopargi järgmisesse ärihoonesse, mis on kerkinud otse üle tee asuvale kinnistule,“ kinnitas Favorte müügijuht. 

Uue ärihoone püstitab Eventus Ehitus, kelle jaoks on ladu-kontor-esindus tüüpi ärihoonete rajamine tuttav tegevus. „Heitliku loomuga sektoris toimetades usume pidevasse arengusse ja otsime alati uusi viise ehitusprotsesside tulemuslikkuse tõstmiseks. Stock-office ärihoonete ehitamise töövõtteid oleme tänaseks lihvinud mitmekümne analoogse projekti elluviimisega ja tunneme suurt heameelt, et saame oma kogemusega Tähetorni Tehnopargi arenguloos osalised olla,“ märkis ettevõtte juht Lauri Kaska. 

Tähetorni Tehnopargi kõige uuema ärihoone on projekteerinud Aigar Roht Arhitektibüroo Korrus OÜ-st. Kuigi ehitatava hoone välisilme jätkab juba valminud hoonete stiilset joont, avanevad tänu Mäeküla 7 piklikule kujule seal end sisse seadvatele ettevõtetele hoopis uued ruumilahendusvõimalused. 

„Esifassaadile on sobitatud tõstuksed, mis võimaldavad kaupa liigutada läbi hoone, ühest otsast sisse ja teisest välja. Hoone ilmestamiseks on kasutatud erivärvilist krohvi, mis muutub piki esifassaadi heledamast aina tumedamaks. Viimase lihvi annavad hoonele oranžid arhitektuursed detailid näiteks varjualuste näol,“ sõnas Roht.

Mäeküla 7 ärihoone valmib juba järgmise aasta suvel. „Ehituse alguse ajaks on hoones välja üüritud juba ca 40% äripindadest, seega tasub huvilistel endast esimesel võimalusel märku anda. Mida varem ettevõtted protsessiga ühinevad, seda suuremas mahus saavad nad kaasa rääkida tulevase äripinna väljaehitamise erisoovide osas,“ ütles Rammo. 

Tähetorni Tehnopargis on tänaseks valminud 17 000 m2 äripinda, kus on oma äri uue esinduse avanud 23 erinevat ettevõtet. Äripargi 20,5 hektari suurune arendusala mahutab kuni 12 ärihoonet, millest on tänaseks välja ehitatud esimesed kolm. 

Arenduse kohta leiab lisainfot veebilehelt https://tahetornitehnopark.favorte.ee