Blogpost featured image
22.09.2022

Favorte ja Eventus ehitavad Kadaka tee äärde 16 000 m2 suuruse ärikeskuse

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehituse koostöös kerkib Kadaka tee 42b kinnistule uus multifunktsionaalne ärihoone Kadaka Trade Center. Ehitus on alanud ja hoone valmimisega lisandub Kadaka äripiirkonda 16 000 m2 kaasaegset kaubandus-, büroo- ja laopinda. 

Favorte projektijuhi Madis Leti sõnul on Kadaka tee piirkond hoogsalt arenemas. „Kerkimas on nii uusi kortermaju kui ka ärihooneid, mis lisanduvatele elanikele mugavusteenuseid pakkuma hakkavad. Uueneb ka piirkonna taristu – hetkel on rekonstrueerimisel Kivikülvi tänav ja oodata on ka Kadaka tee viimase ehk Akadeemia ja Mustamäe tee vahelise lõigu remonti,“ ütles Lett. 

„Inimesed on harjunud siinkandis liikuma – Stratumi andmetel kasutab Kadaka teed iga päev 17 600 sõidukit. Ettevõtted hindavad kõrgelt võimalust end klientidele nähtavaks ja kergesti ligipääsetavaks muuta. Seda ilmestab ka fakt, et enne juba ehituse algust oli Kadaka Trade Centeris välja üüritud 3100 ruutmeetrit äripinda,“ lausus Favorte projektijuht.  

„Viimastel aastatel Kadaka tee äärde kerkinud uued hooned on olnud hea algus piirkonna olulisima tänava ilme värskendamisel ja Kadaka Trade Centeri valmimine saab olema järgmine väga suur samm õiges suunas. See projekt on ilus jätk Favorte ja Eventuse sujuvale koostööle, mis võimaldab ehitada paindlikult ja lõppkasutajate vajadusi parimal moel arvestades,“ ütles keskust rajava Eventus Ehituse juht Lauri Kaska.

Pilkupüüdva välisilmega ärikeskuse arhitektuuri autor on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt. „Sellise pika ja madala esifassaadi kujundamisel on alati põnevaks väljakutseks tervikliku üldmulje saavutamine ilma rütmikordusteta. Selleks kavandasime Kadaka tee 42b hoone esikülje tumedale klaaspinnale suured valged abstraktsed kujundid, mis annavad fassaadile iseloomu, kontrasti ja visuaalset sügavust. Värvi lisavad lahendusele soliidsed vasetooni plaadid,“ kirjeldas arhitekt oma tööd. 

Kadaka Trade Center valmib 2023. aasta lõpus. Hoonele on omistatud B-energiamärgis, mis tagab optimaalse suhte äritegevust hõlbustavate tehniliste lahenduste ja madalate kõrvalkulude vahel. Ärikeskuse 8000-ruutmeetrine katus täidetakse päikesepaneelidega, et suurendada roheenergia osakaalu hoone elektritarbimises. 

Vaata videot ehituse alguse kohta: https://www.youtube.com/watch?v=wnKJ6Gmn40o 

Arenduse kohta leiab lisainfot veebilehelt https://kadakatradecenter.favorte.ee