Blogpost featured image
25.10.2022

Favorte ja Eventus asetasid nurgakivi uuele ärihoonele Kadaka teel

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus Ehitus asetasid nurgakivi 16 000 m2 suurusele ärihoonele, mis kerkib Kadaka tee 42b kinnistule. Kadaka Trade Centeri nime kandev ärikeskus valmib juba järgmise aasta lõpus. 

Favorte juhatuse liige Rainer Hinno sõnas pidulikul tseremoonial, et Kadaka Trade Center on tänase seisuga ettevõtte kõige suurem arendusprojekt. „Hoone 16 000 m2 äripinda on jaotunud kahele korrusele: tänava tasapinnal asuvad müügipinnad ning teisel korrusel teenindus- ja kontoripinnad. Tagumise osa moodustavad stock-office boksid ja hoone katusel hakkab tööle 500 kW võimsusega päikesepark,“ iseloomustas Hinno kerkivat hoonet.

„Täna tähistame hoone nurgakivi asetamist, mis tavaliselt markeerib ehituse algust. Samas me ise arvame, et oleme juba poolel teel – palju on juba ära tehtud, sealhulgas ka ehitusloa kättesaamine. Samuti oleme välja ehitanud Kivikülvi tänava – torud on maa all ja värske asfalt maa peal,“ ütles Favorte juht. 

„Täname kõiki koostööpartnereid, sealhulgas ehitajat Eventus Ehitust ja selle juhti Lauri Kaskat, kellega on hoo sisse saanud meie üheksas ühine projekt. Eriline tänu läheb Kadaka Trade Centeri üürnikele ja muidugi Favorte tiimile. Kadaka tee 42b ärihoone saab olema väärikas ja annab oma panuse Laki-Kadaka piirkonna vanade amortiseerunud lao- ja tootmishoonete asendamisesse kaasaegsete ja energiatõhusate ärimajadega,“ lausus Hinno. 

Mustamäe linnaosa vanema asetäitja Urmas Kõpp märkis oma kõnes, et nii linn kui ka erasektor näevad vaeva, et avalikku ruumi vaba aja veetmise kohti luua ja viimaste uuringute kohaselt on mustamäelased tehtud tööga väga rahul. „Meil on hea meel, et selliseid ärihooneid siia ehitatakse. See tähendab, et mustamäelased saavad kodu lähedal leiba teenida ja tähtsaid ning vajalikke teenuseid tarbida,“ sõnas Kõpp.

„Kadaka tee 42b kinnistule rajatav hoone on väga atraktiivne. Loodame, et ka teised hooned, mis siia tulevikus kerkivad, ei lase oma latti allapoole. Omalt poolt saame lubada, et lähiajal viime lõpuni ka Kadaka tee rekonstrueerimise, et Kadaka teest saaks tõeline äritänav,“ ütles linnaosa esindaja. 

Tseremoonia käigus sisestati ajakapslisse hoone arhitektuurilised plaanid, ehitaja visiitkaart, värske Postimees ja Mustamäe Leht ning polaroidfotod ürituselt. Ajakapsli sulgemisel vundamenti said kaasa lüüa kõik koostööpartnerid, tänu kellele hoone kerkimine võimalikuks on saanud. 

Tänaseks on Kadaka Trade Centeris välja üüritud juba üle 20% äripindadest. Favorte investeerib ärihoone ja ümbritseva infrastruktuuri ehitusse 16 miljonit eurot. Hoone arhitekt on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt ja peaprojekteerija Marven Aus Ehitusinsener OÜ-st.

Arenduse kohta leiab lisainfot https://kadakatradecenter.favorte.ee/