Blogpost featured image
09.05.2024

Uut ja energiatõhusat üüripinda turul napib

Äripinda otsival kliendil tuleb arvestada, et lähiajal valmivaid pindu lisandub üüriturule aina vähem, sest osa arendajaid on uute projektide alustamist teadmata ajaks edasi lükanud. Kuna toorme hind, intressid ja tööjõukulud on paari aastaga lakke tõusnud, siis üürihindade langust prognoosida ei saa, märgivad kinnisvaraarendaja Favorte müügijuhid.

Üha rohkem ettevõtteid saavad aru, et tootmisüksust või ladu amortiseerunud ja suuri küttekulusid nõudval pinnal hoida pole otstarbekas. Eriti nüüd, kui ettevõtted on hakanud jälgima jätkusuutlikkuse printsiipe ja uuele pinnale kolides võib kõrvalkuludelt võita lausa 2-3 korda. Lisaks hindavad koolipingist tulnud talendid kaasaegset puhast töökeskkonda ja vananenud äriruumidesse ei õnnestu naljalt noori inimesi leida.

Favorte müügijuhi Tarmo Rammo sõnul on seevastu stock-office-tüüpi üüripinnad ennast Eestis hästi õigustanud ja paljud ettevõtted on kolinud oma tegevuse ühele pinnale kokku. Linna sisenevate suurte maanteede ääres asuvad tehnopargid on ideaalsed kohad, kus tootmine, ladu ja kontor kõik ühe katuse alla tuua.

Millist kokkuhoiuefekti stock-office ettevõttele pakub ja kuidas nutikate tehnoloogiliste lahendustega kulusid kontrolli all hoida, saab lähemalt kuulata Äripäeva raadio saates „Kõik ärikinnisvarast“.

Saates jagavad Favorte müügijuhid Ivo Tammearu ja Tarmo Rammo mõtteid, millised on energiasäästlikud lahendused ja kas üürnike ning arendajate nägemused äripinnast kattuvad. Saadet juhib Juuli Nemvalts.

Kuula Äripäeva veebis: https://www.aripaev.ee/saated/2024/04/09/uut-ja-energiatohusat-uuripinda-turul-napib