Blogpost featured image
02.12.2019

Sarikad püsti - Tähetorni Tehnopark Tallinna lääneküljel laieneb jõudsalt

Üks vähestest Lääne-Tallinna äri- ja tööstuskompleksidest, Paldiski maantee ääres asuv Tähetorni Tehnopark laieneb jõudsalt. Kui juunis valmis esimene hoone, siis nüüd sai sarikad juba arenduse teine hoone, mille ehitusega alustati juulis. Tehnoparki arendava Favorte hinnangul on linn lääne suunal kiiresti arenemas ning äripindade järele kasvatavad veelgi nõudlust lähedusse kerkivad elamurajoonid.

Tehnopargi arendaja sõnul leiavad Tähetorni pinnad endale kiiresti rentnikud, sest antud piirkonnas on alternatiive vähe. „Kui vaatame ülejäänud Tallinna lähiümbrust, siis laiuvad ulatuslikud tööstus- ja tehnopargid nii lõuna kui ida suunal, kuid pealinna lääneküljel kaasaegseid äripindu siiani napib,“ selgitas Tähetorni Tehnoparki arendava Favorte projektijuht Madis Lett. Samas on piirkond tänu Haabersti ringristmikule ning seda ümbritsevatele kaubanduskeskustele ja elurajoonidele üha atraktiivsem ka ettevõtetele. „Näiteks praegu on meil teises hoones pakkuda vaid viimased kaks stock-office rendipinda,“ lisas Lett.

„Üha enam soovivad inimesed, et nende töö- ja kodukoht asuksid lähestikku, sest pole otstarbekas kulutada igapäevaselt tunde liikluses. Samas räägib Tähetorni puhul asukoha kasuks hea ühendus kõigi põhiliste magistraalidega Tallinna ringtee kaudu ning arenevad ühistranspordiühendused,“ selgitas Lett.

Arendaja eesmärk Tähetorni Tehnopargi rajamisel oli pakkuda sobivaid pindu eri laadi ettevõtetele: tootmisettevõtetel on ligipääs keskmisest oluliselt suuremale elektri-, vee- ja maagaasivarustusele, samas kui ärilinnaku esteetika ning nähtavus teevad selle igati sobilikuks äridele, kes otsivad kaubandus-, esindus- või büroopindu. „Kuna ruumi on ning soovime tehnoparki avada ülejäänud linnale ning samas kujundada meeldivaks keskkonnaks ka tehnopargi töötajatele, siis tulevikuperspektiivis näeme pindadel toimetamas ka kohvikuid ja kaubandusettevõtteid,“ sõnas Lett.

Praeguseks on tehnoparki rajatud esimese etapi taristu – fooriristmik Paldiski maanteel ning nelja hoonet teenindav Härgmäe tänav. Tänaseks on valminud esimene, Härgmäe 21 hoone ning kokku on projekteerimisel ligi 60 tuhat ruutmeetrit äripinda. Sarikad saanud Härgmäe 22 hoone valmib juba märtsis ning Härgmäe 24 hoonesse alustatakse pindade müümist järgmises kvartalis. Härgmäe 22 hoonet ehitab Mitt & Perlebach.