Blogpost featured image
01.03.2024

Suured elamuarendused pakuvad investeerimisvõimalusi ka majanduslanguse ajal 

Kuigi turuosalised kinnitavad nagu ühest suust, et praeguses majandusolukorras investeerimise eesmärgil korteri soetamisele kohta ei ole, leidub siiski üks nišš, mis on end minevikus korduvalt tõestanud ja sobib just pika vaatega investorile.

Kinnisvaraarendaja Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on suured elamuarendused ajalooliselt oma väärtust kasvatanud. „Uue projekti puhul on võimalik esimeste etappide kortereid eriti hea hinnaga soetada. Mida aeg edasi, seda rohkem elanikke piirkonda koondub, muutub atraktiivsemaks elurajooni ümbritsev sotsiaalne infrastruktuur ja kasvab asumi väärtus tervikuna,“ selgitas Hinno.

„Näiteks on Hõbemetsa, Pöörise ja Kodulahe elurajoonide korterite keskmised pakkumishinnad viieaastase perioodi jooksul tõusnud 80-100%. Sealjuures on Tallinnas üldine korterite tehinguhindade tõus uusarenduste ja järelturu korterite kokkuvõttes olnud 44%. Seega ületab esimeste etappide korterite kapitalikasv üldist hinnatõusu keskmiselt kaks korda,“ ütles Favorte juht. 

Turul valitsevat hetkeolukorda kommenteerides viitab Hinno majandusstatistikale, mis näitab tarbijakindluse vaikset kasvu. Samuti ennustatakse mitmel pool kinnisvara turupõhja kätte jõudmist. „Euribor on võtnud suuna allapoole, kevadel muudetakse laenutingimusi laenajale soodsamaks ja korterid on muutumas aina taskukohasemaks. Lisaks on kinnisvara müügihindade puhul mitmel pool järeleandmisi tehtud. Pikemas perspektiivis ja ajalooliselt võtab kinnisvara hind koos muu majanduse toibumisega suuna üles,“ märkis Favorte juht. 

„Oleme Hõbemetsa arenduse vahetus läheduses alustanud uue projekti ehitusega ja juba selle aasta neljandas kvartalis valmib Rehelepa elurajooni esimene etapp 72 A-energiaklassi korteriga. Elamuarenduse kogumaht on 334 korterit. Meie visioon on kujundada Mäeküla piirkonda terviklik elu- ja ärikeskkond, mis oleks atraktiivne nii peredele kui ka neile teenuseid pakkuvatele ettevõtetele,“ iseloomustas Hinno Favorte tulevikuplaane.

Rehelepa elurajooni kohta leiab lisainfot: https://rehelepa.favorte.ee